żaluzje-czy-rolety

Żaluzje czy rolety? Odwieczne pytanie

Żaluzja czy roleta? Każdego roku osoby, które zdecydują się na budowę domu lub gruntowny remont mieszkania, stają przed przedstawionym dylematem. Każda z zasłon okiennych ma swoje wady jak i zalety, jednakże którą ostatecznie wybrać? Żaluzje wbrew pozorom nie odeszły do lamusa, co więcej w większości sklepów oferujących zasłony okienne, znajdziemy szeroki wybór żaluzji. Ich główną zaletą jest lepsza ochrona przed palącym słońcem oraz możliwość manipulowania „blaszkami”, dzięki czemu ustawimy je pod odpowiednim dla nas kątem. Większość żaluzji skutecznie odbija promienie słoneczne, przez co temperatura w pomieszczeniu jest znacznie niższa. Żaluzję możemy zarówno zastosować w domu jak i w biurze.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe składają się z pionowych, materiałowych pasów, którymi możemy swobodnie manipulować. Verticale doskonale zabezpieczą pomieszczenie przed promieniami słońca, gdyż powodują ich rozproszenie. Pionowe żaluzje z powodzeniem zawieśmy w oknach o mniej lub bardziej standardowych kształtach. Wadą żaluzji jest ich cena oraz ograniczony wybór kolorów.

Rolety

Rolety pozostają bardziej przystępne cenowo, ponadto ich wybór jest naprawdę ogromny. Proste, materiałowe rolety sprawdzą się w domu jako wygodna ochrona przed słońcem. Za pomocą sznurka lub specjalnego łańcuszka opuścimy lub podniesiemy roletę. Rolety rzymskie oraz rolety DOU znacznie podniosą walory estetyczne mieszkania. Ponadto podobnie jak w przypadku żaluzji, ustalimy wygodną dla nas ilość wpadającego światła słonecznego. Roletę z łatwością utrzymamy w czystości, musimy pamiętać tylko o kilku rzeczach. Po pierwsze, wszelkie zanieczyszczenia usuwamy suchą szmatką. Po drugie, szczególnie uciążliwe i zaschnięte plamy zdrapujemy gumką szkolną lub ostrym przedmiotem. Bezwzględnie nie stosujemy detergentów, gdyż mogą one spowodować odbarwienie materiału.

W przypadku żaluzji nie musimy się martwić o zabrudzenia, aluminiowe blaszki wyczyścimy dowolnymi detergentami. Zatem, na które rozwiązanie się zdecydować? Rolety prezentują się okazalej, są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Żaluzje z kolei obijają promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenie nie nagrzewa się. Jeśli mieszkamy w wielkich miastach jak Kraków lub Warszawa, warto wybrać się do sklepów i porównać obydwa rozwiązania. Wybór zostawiamy już wam!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *