Ogrody Zimowe Warszawa realizacja

Jak zabudować taras w Warszawie i stworzyć przestrzeń do relaksu?

Zabudowa tarasu w Warszawie staje się coraz bardziej popularna. Jeśli i Ty masz sporą posesję z dużym tarasem, na pewno chcesz zapewnić sobie prywatność i stworzyć przytulną przestrzeń do relaksu. Podpowiadamy, jak zabudować i zaaranżować taras, aby móc korzystać z niego cały rok.

Zabudowa tarasu w Warszawie – od czego zacząć?

Zabudowa tarasu w Warszawie sprawi, że zintegrujesz swój dom z naturalnym otoczeniem. Wreszcie taras stanie się miejscem, gdzie możesz przebywać cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. 

Zimową porą na zabudowanym tarasie możesz hodować niektóre rośliny doniczkowe (te, którym nie przeszkadza chłodniejsza temperatura). 

Czy wiesz, że dodatkowo dzięki zabudowie tarasu korzystnie wpływasz na bilans energetyczny części mieszkalnej? Po prostu ta dodatkowa osłonięta przestrzeń sprawia, że z budynku tak szybko nie ucieka ciepło. Zanim jednak zabudujesz taras, zdecyduj, w jaki sposób to zrobić. Do wyboru masz system ramowy i bezramowy. 

Zabudowa tarasu w systemie bezramowym

System bezramowy zabudowy tarasu pozwoli Ci otoczyć się naturą. Taras będzie wtedy naturalnym przedłużeniem ogrodu. Szklane panele umożliwią Ci swobodną konfigurację: pełne bądź częściowe otwieranie tarasu. Dom zyska luksusowy i nowoczesny charakter. 

Zabudowa tarasu w systemie ramowym

Zabudowa tarasu w Warszawie w systemie ramowym to rozwiązanie, na które decyduje się sporo osób. Rekomendujemy konstrukcję wspartą na aluminiowych profilach wypełnionych szkłem. Takie osłonięcie tarasu sprawia, że właściwości izolacyjne zabudowy są jeszcze lepsze, niż przy systemie bezramowym. Oczywiście w lecie możesz całkowicie odsłonić swój taras i zyskać przestrzeń pełną słońca i światła. 

Zabudowę tarasu w systemie ramowym można dostosować do stylistyki budynku. Wszystko za sprawą aluminiowych profili, które można pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Pozwala to osiągnąć niesamowity efekt wizualny. Co więcej, konstrukcja oparta na profilach aluminiowych jest trwała, więc wytrzyma długie lata. 

Jak zaaranżować zabudowany taras?

Zabudowa tarasu w Warszawie to dobry sposób, aby stworzyć całoroczne miejsce do relaksu. Warto zaaranżować je tak, aby pasowało do architektury i stylistyki całego domu. Oczywiści masz pełną dowolność w jego urządzaniu. Pamiętaj tylko o tym, by było przytulnie i komfortowo. 

Podłoga na zabudowanym tarasie

Jeśli Twój taras bezpośrednio sąsiaduje z ogrodem (i trawą), na podłodze możesz położyć płytki z terakoty, gresu, kamienia lub pokusić się o wylewkę betonową.

Na tarasie na podwyższeniu sprawdzi się podłoga drewniana. Zainwestuj w deski z egzotycznego drewna lub płyty kompozytowe. 

Możesz nawet pokusić się o położenie dywanu. Jest to zalecane szczególnie wtedy, kiedy zdecydowałeś się na podłogę z płytek. 

Stylistyka zabudowanego tarasu

Pewnie nie raz, kiedy oglądałeś okazałe posesje w Warszawie, widziałeś zabudowane tarasy urządzone w różnych stylach. Warto się nimi zainspirować. 

Taras w stylu nowoczesnym ma wygodne meble – krzesła, fotele i sofy pełne miękkich poduszek. Jeśli dodać do tego kwiaty w geometrycznych donicach, robi się naprawdę ekskluzywnie. 

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się aranżacja marynistyczna. Warto postawić na białe, wiklinowe meble i leżaki w granatowo-czerwone pasy. Oczywiście nie może zabraknąć elementów nawiązujących do plaży – gustownych bibelotów takich jak muszle i inne nadmorskie pamiątki. 

Zabudowany taras w stylu rustykalnym jest pełen roślinności. Zwykle na podłodze znajdują się kamienne płytki ozdobione delikatnymi dywanikami lub chodniczkami. Meble natomiast są metalowe, ręcznie kute. Oczywiście nie może zabraknąć dużych glinianych donic wypełnionych przeróżnymi kwiatami i roślinami. 

W klasycznej aranżacji zabudowanego tarasu postaw na duży stół i wygodne krzesła. Dominującymi barwami są biel, czerń, brąz i grafit. 

Wiesz już jak zabudować taras i jak go urządzić. Wybierz sprawdzone rozwiązania takie jak konstrukcje z profili aluminiowych – trwałe, wytrzymałe i solidne. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *