okleiny drewniane zalety

Chcesz by meble wyglądały jak nowe? Postaw na okleiny drewniane

Marzy ci się odświeżenie mieszkania i zmiana jego wyglądu? Masz dość starych obskurnych mebli. Zrób remont niewielkim nakładem kosztów i zainwestuj w okleiny drewniane. Nie pożałujesz, efekt będzie naprawdę zaskakujący. Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać.

Jakie okleiny?

Wybór materiałów budowlanych jest naprawdę spory. Wiele rzeczy można dostać w dużych marketach budowlanych. Niestety, trzeba się dobrze zastanowić zanim coś kupimy. Warto polować na okleiny drewnienie dobrej jakości. Dlaczego? Wtedy meble będą dobrze wyglądały nawet po kilku latach. Są wprawdzie tańsze komponenty, a zainteresowanie nimi też jest spore, jednak to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Co z tego, że uda się oszczędzić ,skoro już po kilku miesiącach okleiny nie będą dobrze wyglądały. Zaczną się odklejać, rozwarstwiać, strzępić. Pod powłoką będą się pojawiały pęcherzyki powietrza. To nie będzie dobrze wyglądało. Nie trzeba do tego nikogo przekonywać. W niedługim czasie meble znów będą się prezentowały tak jak na początku. To nie jest dobre rozwiązanie. Nie po to poświęcamy energię, by uzyskać dokładnie taki sam rezultat i zastanawiać się nad wymianą mebli. Okleiny drewniane są, mimo wszystko, tańsze niż zakup nowych szafek, a jak się je dobrze wykona to meble zyskają nowego charakteru. Trzeba wiedzieć, że to co kupujemy w salonach z wyposażeniem wnętrz też jest bardzo często wykończone okleiną. Jeśli więc nasze szafki są proste i dobrze się trzymają nie warto inwestować w zupełnie nowe meble. Tym bardziej, że koszt przyzwoitych modułów jest całkiem spory. Dużo bardziej opłaca się to zrobić we własnym zakresie.

Jak zamontować okleiny?

Montaż oklein nie jest trudny. Wystarczy je tak naprawdę przyklei ć na oczyszczoną wcześniej powierzchnię. Ważne jest jednak, by zrobić to równomiernie. Nie może się tam dostać powietrze, bo po jakimś czasie będą się tworzyć pęcherzyki, a powłoka będzie się źle trzymała. Teoretycznie, żeby dobrze nałożyć okleiny drewniane nie trzeba dysponować specjalistycznymi narzędziami, ale bez odrobiny zmysłu estetycznego bardzo łatwo można popełnić błąd. Źle nałożona warstwa zamiast szpecić będzie po prostu źle wyglądała. Jeśli więc nie jesteśmy pewni naszych zdolności i nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się takimi rzeczami, lepiej poszukać specjalistycznej firmy. To dobre rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze sam remont będzie trwał znacznie krócej, po drugie zyskamy pewność, że wszystko będzie przeprowadzone prawidłowo, po drugie budowlańcy przy okazji mogą wyrównać szafki i sprawić, że meble będą jak nowe. Dysponują profesjonalnymi narzędziami, a praca idzie im przez to dużo szybciej. Dzięki temu wszystko będzie profesjonalnie wykonane. Efekt będzie powalający. Stosunkowo niewielkim kosztem można doprowadzić pomieszczenie do wyjątkowego kształtu. Dom będzie wyglądał zupełnie inaczej. Z pewnością nie ujdzie to uwadze przychodzącym do nas gościom. Warto przy okazji zająć się malowaniem ścian. Najlepiej pokryć je zmywalną farbą, którą będzie łatwiej utrzymać w dobrym stanie. Tak przygotowane pomieszczenie zyska nowego charakteru. Aż będzie się chciało w nim przebywać. To okazja, by stworzyć przytulne gniazdko, nie wydając na to równocześnie wielu pieniędzy. Efekt będzie niesamowity. Okleiny drewniane to bardzo dobry materiał, jednak trzeba je umiejętnie przymocować. Warto przy okazji kupić sobie nieco metrów kwadratowych w zapasie. Wtedy w razie potrzeby będzie można uzupełnić niedociągnięcia i sprawić by meble wyglądały bardzo przyzwoicie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *